Blog

Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

SosyalAtom Logo

sosyalbayin.com

Sosyal medya hizmetinden fazlası...

Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?
Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, Instagram platformunda uygunsuzluk durumunu en az seviyeye indirmek için yorum filtreleme özelliğinden yardım alabilmektedir. Instagram yorum filtreleme, video ya da fotoğraf gönderilerinizin altına yapılacak yorumları tamamen kontrol altında tutmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu sayede Instagram hesap yönetiminizi en iyi şekilde yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Instagram yorum filtreleme özelliğine örnek vermek gerekirse; “aptal”, “çirkin” gibi kelimeleri yorumlarınızda görmek istemiyorsanız, kelime bazlı ayarlamalar ile bu kelimeler içeren yorumların direkt olarak silinmesini ve bir daha yapılması durumunda gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Instagram yorumlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilir, eğer isterseniz uygunsuz olmayan bir kelimeyi de filtreleyerek hesabınızdan yapılan gönderilerde gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirmek istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.


Instagram’da İstenmeyen Yorumlar Nasıl Filtrelenir?


Instagram kullanıcılarının istemedikleri yorumları direkt olarak gizleyebilmesi, Instagram yorum filtreleme özelliği sayesinde mümkün hale gelmektedir. Yorum filtreleme özelliği hem mobil cihazlar üzerinden hem de bilgisayarlar üzerinden yapılabilmektedir. Bu ayarlamaları yapabilmek için ise takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

1.      İlk olarak Instagram hesabınıza giriniz.

2.      Profilim kısmına giriş yaparak üç noktalı ikon üzerinden “Ayarlar” paneline erişiniz.

3.      Bu sekmede “Gizlilik” yazılı seçeneğe tıklayınız.

4.      Karşınıza çıkan sekmede ilk olarak “Gizlenen Sözcükler”, daha sonrasında ise “Özel Sözcükler ve Sözcük Öbekleri” başlığı altında yer alan “Listeyi Yönet” seçeneklerine tıklayınız.

5.      Son olarak yorumlarda gizlemek istediğiniz sözcük veya sözcük gruplarını her birinin arasına virgül koyarak yazıp “Ekle” seçeneğine basınız.

Yapacağınız bu adımlar sayesinde Instagram gönderilerinizin altında yapılacak yorumları kısıtlayabilir ve kendi sayfanızı istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz.


Instagram İstenmeyen Yorum Filtreleme Ne İşe Yarar?


Instagram kullanıcıları, kendileri için daha ideal ve güvenli bir sosyal alan oluşturabilmek için Instagram yorum filtreleme özelliğinden yardım alabilmektedir. Bu özelliğin temel amacı, insanların keyifli vakit geçirmek için girdiği sosyal medya platformu olan Instagram’da can sıkıcı durumlar ile karşılaşmamasıdır. Eğer siz de belirli kişilerin sizin gönderilerinize yorum yapmasını ya da bazı kelimelerin yorumlarınızda geçmesini engellemek istiyorsanız, bu tür filtre veya engelleme ayarlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.


Instagram’da Kişi Yorumu Engelleme


Eğer Instagram hesabınızda belirli sözcükleri ya da sözcük öbeklerini gizlemek yerine yalnızca belirlediğiniz kişilerin yorumlarını engellemek istiyorsanız, Instagram yorum filtreleme özelliği yerine, kişilerin yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Bu ayarlamaları yapabilmek için Instagram hesabınızın gizlilik ayarlarına giriş yapmanız ve bu sekmede yer alan “Yorumlar” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Eriştiğiniz sayfada “Şu kişilerin yorumlarını engelle” şeklinde bir yazı belirecek ve kullanıcı adını yazdığınız her kullanıcı siz ayarları sıfırlamadığınız sürece sizin gönderilerinizin altına yorum yapamayacaktır. Bu ayar sayesinde de Instagram hesabınızı iyi şekilde yönetebilirsiniz.